Partnercontent Groene mobiliteit

Vier op vijf cambio-gezinnen hebben geen eigen auto

Bevraging bij 6.000 gebruikers toont 97% tevredenheid

Vier op de vijf Vlaamse gezinnen die cambio gebruiken, hebben geen eigen wagen. Dat blijkt uit een grootschalige gebruikersbevraging van de autodeelorganisatie waarop 6.000 mensen reageerden. 44% deed zijn eigen wagen weg nadat het lid werd van cambio, terwijl 24% wellicht een auto zou hebben gekocht als het autodeelsysteem er niet was geweest. De tevredenheid onder de respondenten bedraagt 97%.

24 augustus 2026

Vier op de vijf Vlaamse cambio-gezinnen hebben geen eigen wagen. Volgens cambio kan één deelwagen tot dertien privéwagens vervangen
Vier op de vijf Vlaamse cambio-gezinnen hebben geen eigen wagen. Volgens cambio kan één deelwagen tot dertien privéwagens vervangen

Voor een groot deel van de cambio-gebruikers fungeert de deelwagen dus als alternatief voor een eigen auto. Volgens de bevraging kiezen gebruikers onder meer voor autodelen omdat ze wel over een wagen willen kunnen beschikken, maar de aankoopkosten en beslommeringen rond keuring, verzekering en onderhoud willen vermijden.

Van de 6.000 respondenten geeft 97% aan (heel) tevreden te zijn over cambio. Zij zouden de autodeelorganisatie ook aanbevelen aan buren, vrienden en familie.

Tot dertien privéwagens vervangen

Volgens cambio kan één deelwagen tot dertien privéwagens vervangen. Met zijn Vlaamse vloot haalt de organisatie naar eigen zeggen zo'n 22.490 particuliere auto's van de straat. Omgerekend zou daardoor een oppervlakte ter grootte van ongeveer 47 voetbalvelden aan parkeerruimte vrijkomen.

De bevraging wijst daarnaast op veranderingen in het mobiliteitsgedrag. Zo zegt 38% van de respondenten veel minder met de auto te rijden dan vroeger. 28% gebruikt vaker de fiets, 23% verplaatst zich vaker te voet en 18% kiest vaker voor bus, tram of trein.

Cambio wijst daarbij ook op het combineren van verschillende vervoersmodi. Gebruikers kunnen bijvoorbeeld een deel van hun traject per trein afleggen en op hun bestemming overstappen op een deelwagen.

Autodelen als opstap naar elektrisch rijden

De deelwagens blijken voor een aanzienlijk deel van de gebruikers ook een eerste kennismaking met elektrische mobiliteit. Volgens de bevraging heeft 46% van de respondenten dankzij cambio al ervaring opgedaan met elektrisch rijden.

Cambio positioneert zijn aanbod vooral voor mensen die slechts af en toe een wagen nodig hebben, bijvoorbeeld voor boodschappen, familiebezoek of uitstappen. De organisatie wil daarbij een alternatief bieden voor het bezit van een eigen auto en tegelijk een aanvulling vormen op fiets en openbaar vervoer.

Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Wat heb je nodig

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
Print Magazine

Recente Editie
04 september 2026

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine