Zeekr stelde de 9X en vernieuwde 7X voor in Parijs
Merk breidt uit naar 22 Europese markten en mikt op 200 verkooppunten
Zeekr maakte zijn debuut op het Autosalon van Parijs met de 9X, het eerste luxemodel van het merk. Ook de vernieuwde 7X stond er. Volgens Zeekr stegen de Europese leveringen in de eerste helft van 2026 met 200% tegenover dezelfde periode een jaar eerder. Het merk is actief in 22 Europese markten en wil zijn netwerk uitbreiden tot 200 verkooppunten tegen eind dit jaar.

9X combineert elektrisch rijden met energieopwekking
De 9X is een grote SUV met Zeekrs Super Hybrid-aandrijftechnologie en een 900V-architectuur. Het model rijdt in de eerste plaats elektrisch; een systeem aan boord wekt energie op. Zeekr geeft een elektrisch rijbereik op tot 179 km en een gecombineerd bereik tot 737 km. Het vermogen loopt op tot 897 pk. Snelladen kan met maximaal 330 kW; volgens het merk duurt laden van 10 tot 80% ongeveer 9,5 minuten.
De 9X kost vanaf € 121.000. Bestellen kan al; de eerste leveringen zijn gepland vanaf januari 2027. De eerste 200 exemplaren werden gereserveerd voordat de prijs bekend was.
Lothar Schupet, CEO van Zeekr Europe: "Onze groei van 200% op jaarbasis in de eerste helft van 2026 valt samen met hogere verwachtingen bij klanten in het premiumsegment: meer technologie, betere prestaties en meer vakmanschap. Met de 9X brengen we die kwaliteiten samen in een nieuwe luxeklasse voor Europese klanten."
Vernieuwde 7X volgt begin 2027
De vernieuwde 7X krijgt een aangepast interieur en nieuwe bumpers. Het rijassistentiesysteem gebruikt zeven camera’s en drie radars. Ook parkeerassistentie en adaptieve cruisecontrol zijn voorzien. De elektrische SUV staat op een 800V-platform en haalt volgens Zeekr tot 627 km bereik. Het vermogen bedraagt maximaal 680 pk en het laadvermogen maximaal 450 kW.
De 7X kost vanaf € 53.990. De eerste leveringen zijn gepland voor het eerste kwartaal van 2027. In Parijs kondigde Zeekr daarnaast een samenwerking aan met AirConsole, waarmee inzittenden via hun smartphone games op het infotainmentscherm kunnen spelen. De uitrol in geselecteerde Europese modellen start tegen eind 2026.