Management services

Belgische automarkt krimpt, elektrificatie versnelt

Nieuwe inschrijvingen dalen verder, hybride en elektrische wagens winnen terrein

Volgens recente cijfers van Statbel en de Federale Overheidsdienst Mobiliteit en Vervoer blijft de Belgische markt voor nieuwe voertuigen onder druk staan. Minder inschrijvingen gaan hand in hand met een snel stijgend aandeel hybride en elektrische wagens.

Belgische automarkt krimpt, elektrificatie versnelt 1

Minder nieuwe personenwagens ingeschreven

De Belgische markt voor nieuwe voertuigen bleef ook in 2025 afkoelen. Uit cijfers van Statbel, gebaseerd op inschrijvingsgegevens van de Federale Overheidsdienst Mobiliteit en Vervoer, blijkt dat met 422.724 nieuwe inschrijvingen personenwagens een daling van 7,4% op jaarbasis lieten optekenen. Ondanks die terugval vertegenwoordigen ze nog steeds bijna 8 op de 10 nieuwe voertuigen die in België worden ingeschreven. De daling past in een trend die zich al meerdere jaren doorzet.

In 2019 telde België nog 557.970 nieuwe inschrijvingen van personenwagens. Dat aantal daalde tot 481.079 in 2023 en verder tot 456.278 in 2024. Over de periode 2019–2025 betekent dit een cumulatieve terugval van bijna 25%.

Belgische automarkt krimpt, elektrificatie versnelt

Hybride en elektrische aandrijvingen domineren

Dezelfde Statbel-cijfers tonen aan dat in 2025 bijna drie kwart van alle nieuw ingeschreven personenwagens uitgerust was met een hybride of elektrische aandrijving. Samen waren ze goed voor een marktaandeel van 72,8%, tegenover amper 7,9% in 2019. In absolute cijfers ging het om 307.936 hybride en elektrische wagens, tegenover 43.905 zes jaar eerder.

Benzinewagens blijven terrein verliezen en kwamen in 2025 uit op een marktaandeel van 23%. Dieselwagens zetten hun structurele terugval verder en vertegenwoordigen nog slechts 3,5% van de nieuwe inschrijvingen, tegenover 31,1% in 2019.

Belgische automarkt krimpt, elektrificatie versnelt 3

Elektrische wagens vooral bedrijfswagens

Op basis van de inschrijvingsdata van de Federale Overheidsdienst Mobiliteit en Vervoer blijkt dat 65% van de hybride en elektrische wagens die in 2024 werden ingeschreven, op naam van een bedrijf stond. Slechts 35% werd ingeschreven door particulieren. Bij volledig elektrische wagens is die verhouding nog uitgesprokener: van de 144.224 nieuwe inschrijvingen gebeurde bijna 9 op de 10 (127.790 voertuigen) via een bedrijfsinschrijving.

Ook motorfietsen onder druk

Volgens Statbel werden in 2025 in totaal 541.701 nieuwe voertuigen in het verkeer gebracht, wat neerkomt op 32.660 minder dan in 2024 (-5,7%). Hoewel die daling vooral te wijten is aan het lagere aantal personenwagens, kende ook de motorfietsmarkt een terugval.

In 2025 werden 25.854 nieuwe motorfietsen ingeschreven. Dat niveau ligt dicht bij dat van 2023, maar blijft duidelijk onder het piekjaar 2024, toen 30.113 nieuwe inschrijvingen werden geregistreerd.

Belgische automarkt krimpt, elektrificatie versnelt 4a

Belgische automarkt krimpt, elektrificatie versnelt 4b

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • checkwekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • checkdigitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • checkuw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • checkmaximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 
Print Magazine

Recente Editie
12 december 2025

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine